Sağ Göz Titremesi

yorum yok
335 okuma
16 Ocak, 2018
Sağ Göz Titremesi

Gözlerinizi seviyorsanız bu tür cihazları yoğun olarak kullananlar mutlaka dinlendirici diye tabir edilen 0,25 derecelik organik özellikli gözlük kullanmalıdır.

Beslenme alışkanlıklarına göz atmak gerekir ise; kalbin ritmik sisteminin sağlıklı çalışması, sinir sisteminin sağlıklı çalışması için gerekli magnezyum alınmadığında göz kapaklarında titreme meydana gelebilir. Bu durumda kuru yemiş grubundan olan fındık, badem, ceviz vs. ürünlerle her gün bir avuç kuru üzün yeterince magnezyum temini sağlayacaktır.

Alkol ve Kafein kullanımı, merkezi sinir sistemini etkileyerek antikontrol oluşturmaktadır. Sağ göz kapağı sinirleri de bu durumdan nasibini alır. Özellikle başta sağ göz kapağı olmak üzere hassas bölgeler de bulunan sinirler titremenin sorumlusu olabilir. Birçok uzman alkol ve kafeinin sağ göz titremesini tetikleyebileceğini bildirmektedir. Çay, kahve vb. diğer içecekleri azaltarak çözüm yolunu deneyebilirsiniz.

Cep telefonu, bilgisayar ve tablet gibi ürünlerin yoğun olarak kullanıyor ve çok fazla vakit geçiriyorsanız, sağ gözde titremenin oluşmasına zemin hazırlıyor olabilirsiniz. Esasen sağ gözün bu makinalara bakmaları ile titreme olmaz, titreme bu cihazların kullanımında oluşan stresten kaynaklanır. Bilgisayar kullanırken gözlük takmanın gözler için özel bir anlamı vardır.

Sağ göz seğirmesi nasıl tedavi edilir?

Göz kapağı titremeleri genel olarak sinirlerle ilgilidir. Kısa süreli sağ göz titremeleri kendiliğinden geçer. Fakat uzun süreli göz titremeleri için beyin ve sinir hastalıkları uzmanına görünmenizde fayda vardır. Sağ göz kapağı titremeleri botoks enjeksiyonu ile giderilebilmektedir. Fakat göz kapağı titremesi, göz kapağından ilerilere geçiyor ise durum ciddi olabilir.

Kas seğirmesi veya göz titremesi (miyokimi) olarakta bilinir. Sağ göz kapağının titremesi ve tikleri toplumumuzda oldukça yaygındır. Genel olarak gözlerin birinin alt kapağında görülür. Sağ göz alt kapağında görülen titreme de bu şekilde ortaya çıkar. Fakat sağ üst göz kapağı da titreyebilir. Sağ gözde titreme çoğu zaman anlıktır. Kısa bir zaman diliminde olur ve biter, bu titremeler önemli değildir. Fakat haftalar hatta aylar süren titremeler için tedavi görmek gerekir.
Sağ göz titremesine engel olabilmek için nedenini bilmek gerekir. Sağ göz titremesi halk arasında uğur olarak bilinse de kişiden kişiye değişen sonuçları olduğu yorumlanır. Sağ göz titremesinin nadiren nörolojik durumlardan kaynaklandığı bilinir. Bu durumda doktorunuzdan randevu almanızda fayda vardır. Doktor tarafından yapılan tedavi yaşlılığa bağlı olanlar hariç genel olarak tedavi edilebilmektedir.

Sağ Göz Titremesinin Nedenleri nelerdir?

Yorgunluk, sağ göz alt veya üst kapağının titremesine neden olabilir. Yeterli uyuma ve istirahati ile bu sorun aşılabilir. Sağ gözde meydana gelen görme sorunları da sağ göz titremesine neden olur. Bunun için göz doktoruna giderek göz derecenizi kontrol ettirmenizde fayda bulunmaktadır. Sağ gözde stresten kaynaklanan göz titremeleri özellikle çok sinirli olan kişilerin gözlerinde görülür. Bu durum kişinin psikolojik durumundan kaynaklanır. Asabiyet geçtiğinde sağ gözde normale döner.

Gözde pınarlarının kuruması, göz pınarlarının tıkanması ile oluşan göz kuruluğu, bir çok kişi tarafından bildirilmiştir. Özellikle yaşlı kişilerde daha fazla görülen bu durum ilaç tedavisi ile giderilmektedir. Fakat bu durum kronik olarak devam edebilir. Böylece sağ gözde titreme meydana gelebilir. Göz kuruluğu, bilgisayar kullanan kişiler, çok kitap okuyan kişiler ve uykusuz kişiler de sık rastlanan bir durumdur. Durumun meydana getirdiği sağ gözde titreme tedavi edilebilir mahiyettedir.


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Meme Kanseri ve Risk Faktörleri Nelerdir

MEME KANSERİ NEDİR VE BELİRTİLER NELERDİR? Kadınlar yaşamları boyunca ...

Vajinada Enfeksiyon Oluşumu

Dünya genelinde birçok bayanın sıklıkla karşılaştığı ortak problemlerden ...

Ani Üşüme Ve Titreme

Ayrıca bazı ürperti durumlarında ise, ileri düzeyde ani üşümeler ve ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?