Işın Karaca Kimdir?

yorum yok
139 okuma
27 Mart, 2019
Işın Karaca Kimdir

Işın Karaca Boyu, Işın Karaca Kaç Yaşında, Işın Karaca Nereli, Işın Karaca Vikipedi, Işın Karaca biyografi ,Işın Karaca Sevgilisi Kim, Işın Karaca Kaç Kilo, Işın Karaca Evli mi, Işın Karaca Burcu

Işın Karaca Remix versiyonun klibinde ise önceki klibin görüntüleri kullanıldı. Marşlardan oluşan Yeni Türkiye Coşku Dolu adlı albümde Yeni Türkiye adlı şarkıyı seslendirdi.
2004 yılında Ezel Akay’ın filmi Neredesin Firuze’nin film müziklerinden “Aynı Cemin Bülbülüyüm” adlı şarkıyı seslendirdi. Ayrıca bu filmde konuk şarkıcı olarak da yer aldı.
Işın Karaca Anadilim Aşk’ı 28 Kasım 2001 tarihinde piyasaya sürdü. İkisi hariç bütün şarkıların sözlerinin ve tüm müziklerin Sezen Aksu’ya ait olduğu albümle büyük başarı sağladı ve tüm Türkiye tarafından tanınır oldu. Albümün çıkış parçası “Tutunamadım” ve ardından “Başka Bahar” birer hit oldu.
Işın Karaca İlk albüm yayınlandıktan sonra birçok projeye de imza attı.
Işın Karaca Grup hiçbir albüm çıkaramadan dağıldı. İki kere Eurovision Türkiye elemelerine katıldı. 2000 yılında Bir Kırık Sevda ve 2001 yılında Kaderimsin adlı şarkılarla Türkiye elemelerini kazanamadı ama OGAE İkinci Şans Yarışmasında Türkiyeyi temsil etti. Bir Kırık Sevda 2000 yılında 104 puanla 7. olurken, “Kaderimsin” 2001 yılında 52 puanla 14. oldu.
Müziklerin Alan Menken’e, orijinal sözlerin David Zippel ait filmin müziklerinin Türkçe Söz Yazarı ise Işın Karacadır. 1999’da kurulan Panic Attack adlı grubun solistliğini üstlendi.
Işın Karaca Hülya Avşar sayesinde Sezen Aksu le tanışarak vokalistliğini yapmaya başlamıştır. 1997’de Disney animasyon çizgi filmi Herkül’ün Türkçe film müziklerinden Kutsal Gerçek , Sıfırdan Oldu, Söyleyemem, Bir Yıldız Doğuyor adlı şarkıları Melis Sökmen, Tuba Önal, Sibel Gürsoy, Yonca Karadağ gibi isimlerle beraber yorumladı.
Işın Karaca Müzikal kariyerine Panik Atak grubu üyesi olarak başlamış, grup daha sonra albüm yapamadan dağılmıştır. Sanıldığının aksine Işın Karaca ilk Sezen Aksu‘nun değil, Yıldız Tilbe’nin vokalistliğini yapmıştır.

Işın Karaca Biyografisi Hayatı

Işın Karaca Boşanma davası sırasında barışan çift daha sonra tekrar ayrılarak, 6 kasım 2013 günü anlaşarak boşanmıştır.
Işın Karaca 28 aralık 2016 tarihinde ise Tuğrul Odabaş ile evlendi. 2017’de eski eş Sedat Doğan Brezilya’da hırsızlık yaparken yakalanmış ve cezaevine girmiştir.
Işın Karaca 30 Mayıs 2011 tarihinde evlenmiştir. İkinci çocuğu Mia 2011 yılında dünyaya gelmiştir. İkinci eşi Sedat Doğan ile Eylül 2012 tarihinde boşanmaya karar vermişlerdir.
Işın Karaca İlk eşinden daha sonra boşandı. Aranjör Erdem Yörük ile 12 yıl süren birlikteliği olmuştur. Silist, sanat ve klip yönetmeni Sedat Doğan’la 2009’dan beri birlikteliğini 2010 yılı kasım ayı sonunda noktalamıştır.
Işın Karaca 1973 yılında Londra’da doğdu. Kıbrıslı restoran işletmecisi Şeniz Büyükkaraca ile Afyonlu emlakçı olan Ali Büyükkaraca’nın ilk çocukları olarak dünyaya gelmiştir. İngiltere’de Müzikal Tiyatro üzerine eğitim gördü. 19 yaşında yaptığı Soner KIVANÇ ile yaptığı ilk evlilikten Erda Kıvanç 1993 adında bir oğlu vardır.


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Buray Kimdir

Buray Kaç Yaşında, Buray Boyu, Buray Nereli, Buray Biyografi, Buray Vikipedi, ...

Beyza Durmaz Kimdir

Beyza Durmaz Kaç Yaşında? Beyza Durmaz Aslen Nereli? Beyza Durmaz hangi ...

Atiye Kimdir

Atiye Şarkıları, Nereli? Kaç Yaşında? Albümleri, Hayatı, Nerede Doğdu? ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

chat odalarıchat odalarıchat sohbet odaları mobil sohbet sohbet