Elma Sirkesinin Saça Faydaları

yorum yok
199 okuma
29 Aralık, 2017
Elma Sirkesinin Saça Faydaları

Elma sirkesinin saça faydalarından bir tanesi de bu sıvının mikrop kırıcı olmasıdır. Sadece mikroplara ve bakteriler değil, mantarlara karşı da saçı korur ve saç kıran gibi mantar kaynaklı saç dökülmelerinin önüne geçer. Düzenli olarak kullanıldığında saç kuruluğuna ve kurumasına bitkisel çözüm olur. Bunun için tek yapmanız gereken şey, haftada 2 kez saçınızı yıkadıktan sonra ılık su ile elma sirkesini karıştırıp saçlarınıza uygulamanızdır. Bu sayede saç köklerinde çoğal basil türü bakterileri yok edecek ve saç dökülmesine neden olan kepek, kafa derisinde kaşıntı ve saç dökülmesi sorunlarına kesin bitkisel çözüm bulabileceksiniz. Saç foleküllerinin iltihabı neticesinde ortaya çıkan saç dökülmeleri ile kellik sorunu da elma sirkesinin asitli niteliği nedeniyle doğal yollardan ortadan kaldırılabilmektedir.

Elma sirkesinin saç dökülmesine faydaları

Elma sirkesi ve saç dökülmesi bir çok bitkisel çözüm kürünün ana konularından bir tanesidir. Elma sirkesi saç derisinin en dış tabakası altındaki kan dolaşımı hareketlendirir. Bu sayede saç derisi nazik ve yumuşak kalır. Ayrıca elma sirkesi saç derisinde saç dökülmesine neden olan mantar ve bakterilerin gelişmesini engeller.

Elma sirkesinin saçlara uygulanmasının düzenli bir biçimde yapılması sonucunda saç kırıklarına neden olan kuruluk ta önlenecek ve nemlenen saçlarınız artık saç kuruluğuna daha dirençli olacaktır. Kepeğe bitkisel çözüm arayanlar da elma sirkesinin saça faydalarından yararlanabilirler.

Elma sirkesinin saça yararları sadece elma sirkesinin saçınıza güzel görünüm kazandırması ve sağlık vermesi ile sınırlı değildir. Pahalı ve sentetik saç bakım ürünlerinin yerine doğal ve ucuz bir bitkisel çözüm olan elma sirkesi, saç bakımında kozmetik ürünlerden daha yararlı olmaktadır. Elma sirkesinin faydaları ahmet maranki, ibrahim saraçoğlu, ender saraç, suna dumankaya gibi ünlü bitkisel çözüm uzmanları tarafından da kabul edilen ve yeri geldiğinde televizyon programlarında sıklıkla değinilen bir konudur.

Elma sirkesi ev temizliğinde, yemeklerde kullanılabilen bir sıvı olduğu gibi aynı zamanda saç ve cilt bakımı için de büyük faydaları olan ve hatta zayıflamak için kullanılabilen bir bitkisel iksirdir. Elma sirkesinin bu kadar faydalı bir besin olmasının arkasında elbette kimyasal yapısında bulunan ve ilaç etkisi yapan özel bir takim bitkisel kimyasal maddelerin varlığı etkilidir.

Elma sirkesinin saça uygulanması

Elma sirkesi mucizesinin bir diğer yönü de saç bakımı açısından kullanılması ve elma sirkesinin saçlara faydaları nın açığa çıkmasıdır. Elma sirkesi saça sürülür mü diye aklınıza soru gelebilir. Elma sirkesinin PH düzeyi, bu sıvıyı saça sürdüğünüzde saç çıkarıcı etki yapmakta ve saç köklerini beslemektedir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, elma sirkesi saça uygulanırken saf haliyle değil de su ile karıştırılarak 1 birim elma sirkesine 7 birim su kullanılarak saçlara uygulanmasıdır. Saçları nemlendirmek için de yarar sağlanabilen elma sirkesinin asit düzeyi saçın asit düzeyi ile aşağı yukarı aynı seviyededir.


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Sağ Göz Titremesi

Gözlerinizi seviyorsanız bu tür cihazları yoğun olarak kullananlar mutlaka ...

Ani Üşüme Ve Titreme

Ayrıca bazı ürperti durumlarında ise, ileri düzeyde ani üşümeler ve ...

Zeytinyağının Saça Faydaları

Zeytinyağının Saça ve Cilde Faydaları ve Kullanımı Cilde ve saça ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?