Deniz Seki Kimdir?

yorum yok
48 okuma
20 Mart, 2019
Deniz Seki Kimdir

Deniz Seki 12 Aralık 2001 tarihinde yayınlandı, bu albümde sırasıyla Unutursun ve Yakamoz isimli şarkılara klipler çekildi. 70’li yılların popüler şarkılarından oluşan dördüncü albümü ise Aşkların En Güzeli27. Ağustos 2003’te yayınlandı, 25 Mart 2005’te yayınlanan beşinci albümü Aşk Denizi”ndeki 14 şarkının 13’ünün sözleri ve bestesi yine Deniz Seki’ye aittir.
Deniz Seki 2006’da yayınlanan Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu filminde “Gonca” rolüyle rol almış ve aynı yıl Lipton markası için kendi yazıp bestelediği LİptonOHH parçasını da seslendirmiştir.
12 Mayıs 2006 yılında piyasaya çıkan Ali Kocatepe‘nin 41 Kere Maşallah adlı albümünde “Herşey Senin İçin” adlı parçayı seslendirmiş ve aynı yıl Ayla Dikmen için hazırlanan ve çeşitli sanatçıların Ayla Dikmen’in şarkılarını okuduğu albümde Seki, albümle aynı ismi taşıyan “Sensiz Yaşayamam” adlı parçayı seslendirmiştir.
Deniz Seki 9 Nisan 1997 tarihinde ilk albümü söz ve müziği Yıldız Tilbe’ye ait olan Hiç Kimse Değilim yayınlandı. 2 Aralık 1999 tarihinde, söz ve müziklerinin birçoğu kendisine ait olan Anlattım isimli albümü yayınlandı.
Deniz Seki 1 Temmuz 1970’te İstanbul’da doğan Deniz Seki ilkokulu Maçka Süheyla Artam İlkokulu’nda, orta ve lise eğitimini de yatılı olarak Çamlıca Kız Lisesi’nde tamamladı.
1993 yılında Melih Kibar ile tanışan Seki, Kenan Doğulu, İzel, Yaşar, Emel Müftüoğlu, Ege, Ferda Anıl Yarkın ve Zuhal Olcay gibi sanatçılara vokalistlik yaptı.

Deniz Seki Biyografisi


Deniz Seki Biyografisi

Deniz Seki 1995 yılında Ege’nin “Delice Bir Sevda” şarkısına arka vokal yapmış ve klibinde rol almıştır. 1996 Aralık ayında Sibel Alaş‘ın Fem albümünde Bıçak Yarası şarkısında tek başına ve Firarım Ben, Bir Varmış Bir Yokmuş şarkılarında Cihan Okan, Yıldız Tilbe, Ayça Tekindor ve Uğur Şimşekyay ile birlikte geri vokal yapmış, 1997 yılında Pınar Aylin’in Güneşten” albümünde yer alan “Adam Olaydın şarkısına Özkan Uğur, Hürriyet Narin, Toygarhan Atuner ve Faruk Kurukaya ile birlikte vokal yapmıştır.
Deniz Seki 2008 yılında yayınlanan Sahici albümünde yine çoğunlukla kendi bestelerini seslendirmiş, albümün ilk klibi kardeşi Serdar Seki yönetmenliğinde “Aptal” şarkısına çekilmiştir.
Deniz Seki Sözyaşlarım albümünün ilk klibi Serdar Seki yönetmenliğinde “Suya Hapsettim” şarkısına çekilmiştir. Şarkı birçok televizyon dizisinde kullanılmıştır. Albümde ikinci şarkı Aşk Müzikali‘ yine Serdar Seki yönetmenliğinde Nahide Rüya Adasında çekilmiştir.
Albümle aynı isimli Sahici şarkısına ikinci klip çekilmiş, şarkı birçok Türkçe Top Müzik listesinde liste başı olmuştur.
Deniz Seki 1995 yılında, Pop Show 95 şarkı yarışmasına katılan sanatçı kendi yazdığı şarkı ile birinci oldu,
Deniz Seki 2000 yılında Reyhan Karaca ‘nın Yaman Olacak isimli şarkısına vokal yapmıştır. 2001 yılında çıkan Tarkan’ın Karma adlı albümünde bulunan Taş ve Sen Başkasın adlı parçalara Cihan Okan, Özkan Uğur, Berna Keser ve Özlem Tekin ile birlikte vokal yapmış, 2003 yılında çıkan Melih Kibar’ın Yadigar tribute albümünde ise Her Şey Seninle Güzel adlı şarkıyla yer almıştır.
Deniz Seki Okulu bitirdikten sonra, TRT İstanbul Televizyonu’ndaki sunuculuk sınavlarına katılarak sunucu oldu.


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Işın Karaca Kimdir

Işın Karaca Boyu, Işın Karaca Kaç Yaşında, Işın Karaca Nereli, Işın ...

Buray Kimdir

Buray Kaç Yaşında, Buray Boyu, Buray Nereli, Buray Biyografi, Buray Vikipedi, ...

Beyza Durmaz Kimdir

Beyza Durmaz Kaç Yaşında? Beyza Durmaz Aslen Nereli? Beyza Durmaz hangi ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?