Caroline Giraud Koç Biyografisi

yorum yok
25 okuma
9 Mart, 2019
Caroline Giraud Koç Biyografisi

Caroline Giraud Okul bittikten sonra hayat ona bir sürpriz yapmıştı.
21 yaşında aşık oldu ve Mustafa Koç ile evlendi. Hemen çocukları olmadı. Kayınpederi Rahmi Koç, o ilgilensin diye hobisiyle ilgili bir iş kurdu.
İngiliz tarzında kıyafetler satan erkek giyim mağazası Edwards’ın ilkini Hisar’da açtı.
Caroline GiraudÖncelikle mağazacılığın ne anlama geldiğini ve nasıl yapılması gerektiğini kavradım. 4 yıl çok önemli bir tecrübeydi.”Çocukları küçükken de boş durmadı.
Caroline Giraud Uzun süre veteriner olmak istedi. Daha sonra çok sık karar değiştirdi. Lise yıllarında bile ne istediğine tam olarak emin olamıyordu. Bu sebeple aile büyüklerinin yönlendirmesiyle Boston’da işletme okudu.

Caroline Giraud Hayatı

Caroline Giraud işletme fakültesine gitmek, her alandan bir çok şey öğrenmek anlamına geliyordu. Üniversitede ne istediğine karar verirse, mastır seviyesinde uzmanlaşabilirdi.
İkinci kızı Aylin’in doğduğu yıllarda, çocuklar için kapalı oyun alanları yaratan Play Barn projesini hayata geçirdi.
Çocuklarla birlikte gidebileceği bir iş olduğu için mağazacılığa oranla daha rahattı. Caroline Koç çalışmayı çok seven biri. Yaratıcı ve üretken olmadığı dönemlerde kendini rahat ve mutlu hissetmiyor.
Caroline Giraud ev tekstili markası. Fikir kendine ait: “Eskiden ağabeyimin kurduğu Mesken isimli bir mağaza, hatta mağazalar zinciri vardı.
Ev tekstil ve çeyiz eşyaları satardı. Çok tutulmuştu. Ben de o yıllarda Mesken’in daha kaliteli bir versiyonunun olabileceğini düşünürdüm.

Caroline Giraud Kimdir?


Caroline Giraud Kimdir

Caroline Giraud 1969’da İzmir’de doğdu. Büyükbabasının dedesi Fransa’dan İzmir’e yerleşmişti. Ailesi Fransa’da yaşadığı yıllarda, devlet memuru olarak çalışırken İzmir taşındıktan sonra kısa bir süre kuru meyve ticareti ile ilgilendi.
Ardından 1700’lerin sonunda pamuk, yün, iplik işine girdi.Giraud Ailesi, o kendini bildi bileli İzmir Yün Mensucat’ın sahibi. Modanın ne kadar büyük bir endüstri olduğunu daha küçük yaşta öğrendi.Hayvanları çok seven bir çocuktu.
Caroline Giraud Esra doğuncaya kadar mağazada çalıştım. İlk çocuk mağazacılıktan daha çok vakit istediği için ayrıldım. Edwards markasından çok şey öğrendim.


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Deniz Seki Kimdir

Deniz Seki 12 Aralık 2001 tarihinde yayınlandı, bu albümde sırasıyla ...

Mustafa Yıldızdoğan Biyografisi

Mustafa Yıldızdoğan Albümleri Şarkıları Artık Kafaya Takmam Biz Bu ...

Kubat Kimdir

Kubat Albümleri Şarkıları 2010: İnce İnce 2013: İyi Olacaksın 2016: Al ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?