Buray Kimdir?

yorum yok
137 okuma
26 Mart, 2019
Buray Kimdir

Buray Kaç Yaşında, Buray Boyu, Buray Nereli, Buray Biyografi, Buray Vikipedi, Kaç Kilo, Eşi Kim, Evli mi

Buray Şarkı, Türkiye resmî listesi’nde 1 numaraya yükselmeyi başardı. Albümün ikinci klibi Sen Sevda Mısınşarkısına çekildi.Şarkı, Türkiye resmî listesi’nde 1 numara olma başarısı gösterdi. Sen Sevda Mısının ardından üçüncü klip olarak Kimsenin Suçu Yok şarkısı yayımlandı.
Sözleri Gözde Ançel’e, bestesi Buray ve Gözde Ançel ikilisine ait olan “İstersen” şarkısının düzenlemesi de Buray imzasını taşımaktadır.
Buray Akustik ritimleri ve Buray kendine özgü vokaliyle seslendirdiği İstersen radyolar ve dijital platformlarda yerini aldı.
Kıbrıs’ta birçok sanatçının albümünde aranjörlük yapan genç yıldız, KKTC’deki sayısız televizyon programının orkestra şefliği görevini de üstlendi.
Buray 2004 yılında “United Boyband” grubunun solisti olarak Kıbrıs Eurovision elemelerinde 125 yarışmacı arasından finale kalan ve İngiltere Royal Alexandra Palace’da konser veren Buray 2008 yılında Yanayım adlı şarkıyla hızlı bir çıkış yapan Babutsa grubunun albümündeki çoğu şarkıya aranjörlük yaptı ve gitar çaldı.
Solistliğini üstlendiği Sensitive Vibrations grubuyla ve Acoustic Ceremony projesiyle birçok konser veren Buray, geniş ve modern İngilizce repertuvarı ile büyük ilgi gördü.

Buray Biyografisi

Buray Haluk Levent, Kuzey, Rober Hatemo, Soner Arıca, Gökhan Tepe, Berksan, İzel gibi birçok sanatçıya Kıbrıs konserlerinde gitarist olarak eşlik etti.
Solistliğini üstlendiği Sensitive Vibrations grubuyla ve Acoustic Ceremony projesiyle birçok konser veren Buray, geniş ve modern İngilizce repertuvarı ile büyük ilgi gördü.
Bir yandan da Melbourne’daki stüdyosunda ilk albümü 1 Şişe Aşk için çalışmalarını sürdüren Buray, şimdi de albümün habercisi olan ilk şarkısı “İstersen” ile müzikseverlere merhaba dedi.
Buray Avustralya’da tanıştığı söz yazarı ve besteci Gözde Ançel ile birçok şarkıya imza atan Buray, başta Ferhat Göçer’in Unutmuş Çoktan şarkısı olmak üzere Ömür Gedik ve Selim Gülgören gibi sanatçılara da çeşitli besteler verdi.
Buray Doğu Akdeniz Üniversitesi Müzik bölümünün ardından yüksek lisansını Glamorgan Üniversitesi Müzik Prodüksiyonu ve Ses Mühendisliği üzerine tamamlamıştır.
Buray 15 Haziran 1984, Lefkoşa Kıbrıs Türkü pop sanatçısı Buray Hoşsöz lise eğitimini Türk Maarif Koleji‘nde aldıktan sonra, eğitimine Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde devam etmiştir.


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Işın Karaca Kimdir

Işın Karaca Boyu, Işın Karaca Kaç Yaşında, Işın Karaca Nereli, Işın ...

Beyza Durmaz Kimdir

Beyza Durmaz Kaç Yaşında? Beyza Durmaz Aslen Nereli? Beyza Durmaz hangi ...

Atiye Kimdir

Atiye Şarkıları, Nereli? Kaç Yaşında? Albümleri, Hayatı, Nerede Doğdu? ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

chat odalarıchat odalarıchat sohbet odaları mobil sohbet sohbet