Beyza Durmaz Kimdir?

yorum yok
139 okuma
25 Mart, 2019
Beyza Durmaz Kimdir

Beyza Durmaz Kaç Yaşında? Beyza Durmaz Aslen Nereli? Beyza Durmaz hangi burç?

Beyza Durmaz Reklam müziği seslendirdiği sıralarda tanıştığı Volkan Gücer ve Burak Demir ile uyum içinde çalışan Beyza Durmaz, Burak Demir’in etnik ve tekno müziğin birlikte yorumlandığı olan ilk albümü Dreamin’ İstanbul‘a katkılarda bulundu.
Mustafa Ceceli’nin “Kalpten” albümünde seslendirdiği “Hüsran” isimli şarkının söz ve müziği Beyza Durmaz ve Ali Cem Çehreli’ye aittir.
Beyza Durmaz 2015 yılında “Olan Var Olmayan Var” isimli şarkısına klip çekmiştir.Şarkı, arama motoru Google tarafından açıklanan Türkiye’de en çok aran şarkılar listesinde, ilk 10 arasına girerek 8. sırada yer almıştır.
Sicilya’nın etnik müzik gruplarından Nemas Project ile “Snow in Istanbul” isimli albüm yapmış,albüme ismini veren şarkı Buddha Bar A Night at Buddha serisinde yer almıştır.
Beyza Durmaz Albümünün prodüktörlüğünü Volkan Gücer; düzenlemelerini de Burak Demir yapmıştır. Koku albümünde şarkıcının kendi söz ve besteleride bulunmaktadır. Televizyonda 7 sezon devam eden Sihirli Annem dizisinin jenerik müziğini seslendirmiştir.Koku, Bize Lüks Buz Kalpli isimli şarkılarını kliplendirmiştir.

Beyza Durmaz Biyografisi

Beyza Durmaz 7 dilde şarkı söyleyebilen Beyza Durmaz, daha önce Mısır’da gerçekleştirilen bir müzik yarışmasında juri üyeliği de yapmıştır. İlk albümü ile ikinci albümü arasında geçen 1o yıllık sürede uluslararası portföyü olan aile şirketinde yurtdışı sorumluluğu yapmıştır.
Danone, Kilim, Albarakatürk Bauhaus, Polisan reklam jingleları ve Sihirli Annem, Melek dizi müziklerini seslendirdi.Burak Demir’in ilk albümü, etnik ve trans müziğinin harmanı olan Dreamin’ İstanbul’da sesiyle yer aldı.
Beyza Durmaz 5 Ağustos 1977, İstanbul, Türk şarkıcı, söz yazarı ve besteci Lise eğitimini Özel Kültür Lisesi’nde tamamlayan Durmaz, aynı dönemde çeşitli kurslarda şan, gitar, piyano ve Türk Sanat Müziği sahne deneyimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde okuduğu yıllarda, türküleri yeniden düzenleyerek konserler veren Grup Nefessolist olmasıyla gerçekleştirdi.
Beyza Durmaz Bu albüm yurt dışında da piyasaya çıktı.Beyza Durmaz Koku adlı albümünü 2005 yılında çıkardı. Üniversiteden mezun olduktan sonra Mustafa Sandal’ın vokalistliğini yapmaya başladı.


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Işın Karaca Kimdir

Işın Karaca Boyu, Işın Karaca Kaç Yaşında, Işın Karaca Nereli, Işın ...

Buray Kimdir

Buray Kaç Yaşında, Buray Boyu, Buray Nereli, Buray Biyografi, Buray Vikipedi, ...

Atiye Kimdir

Atiye Şarkıları, Nereli? Kaç Yaşında? Albümleri, Hayatı, Nerede Doğdu? ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

chat odalarıchat odalarıchat sohbet odaları mobil sohbet sohbet