Bedük Kimdir?

yorum yok
65 okuma
13 Mart, 2019
Bedük Kimdir

Bedük Bugüne kadar birçok ödül alan Bedük; yurtiçi, yurtdışında festivallerde, Türkiye’nin dört bir yanında konserlerinde sevenleriyle buluşmaktadır.
Bedük Overload 15 Ocak 2013 tarihinde piyasaya çıkarmış ve aynı yıl 2 Aralık 2013 tarihinde profesyonel müzik kariyerinin 10.yılı şerefine “On” isimli 10 adet Türkçe parçadan oluşan albümü çıkarmıştır.
2010 yılında “Go” albümü çıkardı. Bu album Colombia Records / Sony tarafından lisanlanarak Avrupa ve Amerika’da yasal platformlarda yerini aldı. Albümün çıkış şarkısı olan ” Electric Girl”ün videosu ile MTV, VH1, Ukrayna M1 listelerinde yerini aldı.
Bedük 2008’de ikinci albümü “Dance Revolution” ile yerine sağlamlaştıran Bedük, “Automatik” şarkısına çektiği düğün klibi ile tüm Türkiye’de tanındı ve kolbastı hareketinin başlamasına istemeden de olsa vesile oldu.
Bedük 20 Nisan 1983 doğumlu, Türk müzisyen ve şarkıcı., Türk müzisyen. Bilkent Üniversitesi Grafik Tasarım mezunudur.

Bedük Biyografisi

Bedük 2011 yılında Go albümündeki şarkıların remixlerinden ve 3 yeni şarkıdan oluşan “Ful” albümünü çıkarttı. Yaratıcılıkta sınır tanımıyan Bedük, Türkiye’de ilk RealD 3D 3 boyutlu klibini Ful albümünün çıkış şarkısı “Ful Animasyon” şarkısına çekti.
Bedük Müzikseverlere, Türk sanatçılardan duymaya alışık olmadıkları bir müzik türü ile tanıştırdı.
Bedük İzleyenleri hayrete düşüren sahne performansı ile elektronik müziği canlı enstrümanlarla sahneye taşıyan Bedük, Türkiye’deki müzik piyasasına yepyeni bir açılım ve soluk getirerek popüler müziğinin lokomotif ismi olarak yerini aldı.
Bedük 2004 yılında Serhat ismiyle yayınladı. İkinci albümünü ise ilk albümden 3 sene sonra “Even Better”ı 2007 yılında Audiology Records’tan yayınlayarak dinleyicilerin beğenisine sundu.
Bedük ortaklaşa yapan Bedük, bu projesiyle Facebook’ta en başarılı projeler arasına girdi ve kampanya süresince1 milyon 250 bin kez dinlendi.
albümüm ikinci şarkısı olan Disco Breaker için yine bir ilke imza atarak HTML 5 imkanları kullanıldığı interaktif bir klip çekti.


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Işın Karaca Kimdir

Işın Karaca Boyu, Işın Karaca Kaç Yaşında, Işın Karaca Nereli, Işın ...

Buray Kimdir

Buray Kaç Yaşında, Buray Boyu, Buray Nereli, Buray Biyografi, Buray Vikipedi, ...

Beyza Durmaz Kimdir

Beyza Durmaz Kaç Yaşında? Beyza Durmaz Aslen Nereli? Beyza Durmaz hangi ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?